НАТО 2030

НАТО-2030

Ініціатива «НАТО-2030» – спільний аналітичний процес, започаткований державами-членами НАТО з метою перегляду ролі Північноатлантичного Альянсу в контексті протистояння майбутнім стратегічним безпековим викликам. Його основною метою є системне концептуальне переосмислення ролі Альянсу в сучасному світі та пошук підходів до посилення готовності НАТО відповідати на довгострокові виклики в регіональному і глобальному середовищі безпеки.

Навесні 2020 року Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг оголосив про призначення групи експертів, яка долучається до роботи в рамках аналітичного процесу формування Стратегічної концепції НАТО-2030 (NATO reflection process), про що країни Альянсу домовлялися на Лондонському саміті в 2019 році. Відповідна експертна група займається питаннями напрацювання рекомендацій щодо зміцнення єдності між союзниками, посилення координації на рівні консультацій та підвищення політичної ролі НАТО. Початок аналітичного процесу «НАТО-2030» був офіційно закладений у червні 2020 року під час онлайн-бесіди Є. Столтенберга з представниками Атлантичної ради та Німецького фонду Маршалла США.

Україна вже висловила свою зацікавленість щодо участі в аналітичному процесі Альянсу, який стане основою для формування стратегічної концепції НАТО-2030. Долучення України до відповідного процесу на експертному рівні є надзвичайно актуальним з огляду на наш статус держави-партнера з розширеними можливостями НАТО, а також зацікавленість української сторони у стабілізації регіональної безпекової ситуації. Україна залишається вагомим контрибутором євроатлантичної безпеки через своє цінне геополітичне і стратегічне положення, а також досвід активного протистояння як прямій військовій агресії з боку РФ, так і численним гібридним атакам інформаційного, кібернетичного, психологічного та іншого характеру. У цьому контексті саме Україна виступає для НАТО одним із тих партнерів, що здатні генерувати нові ідеї та напрямки активної протидії гібридним загрозам у довгостроковій перспективі.

Матеріали для ознайомлення:

Стратегічна концепція оборони та безпеки членів Організації Північноатлантичного договору

360°-NATO: Mobilization on all Fronts

Україна-НАТО: резюме відносин